Stavebné povolenie
Územné rozhodnutie
Kolaudácia
Vysporiadanie vlastníctva
Reality
Inštitúcie a úrady
Zákony a vyhlášky
Financovanie stavby
Zaujímavé odkazy
Download - Stiahnite si

Preklad - Übersetzung


Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Dnes je |.Home - Domov.Domov.| Pridať stránku k obľúbenýmK obľubeným.|.Pošlite správu.E-mail.|.Uložiť text.Uložiť.|.Vytlačiť text.Vytlačiť...:: Financovanie stavby a kúpy nehnuteľností:

.....1. Stavebné sporenie
.....2. Hypotekárny úver
.....3. Štátny fond rozvoja bývania.....Stavba, kúpa nehnuteľnosti býva vo väčšine prípadov najväčšia životná investícia. V prvom rade si musíte dobre zrátať výšku vlastných zdrojov, ktoré máte k dispozícii a výšku mesačnej splátky, ktorú ste schopní mesačne splácať. Každého poskytovateľa finančných prostriedkov zaujíma, či budete schopní požičané prostriedky v stanovených splátkach vrátiť. Ako ručenie za úvery sa štandardne používa stavebný pozemok, samotná realizovaná stavba, kupovaná nehnuteľnosť alebo akákoľvek iná nehnuteľnosť, ktorá musí spĺňať podmienky úveru. Niekedy je potrebné ručenie ručiteľmi.

Akú formu financovania zvoliť ?:
.....Na trhu existuje mnoho ponúk na financovanie bývania, či už hypotekárne úvery alebo stavebné sporenie. V rámci štátnej politiky rozvoja bývania môžu rodiny s nižšími príjmami dostať úver od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).:: Stavebné sporenie:
.....Stavebné sporenie je sporenie pozostávajúce v prijímaní vkladov, poskytovaní úverov a poskytovaní príspevkov (štátnej podpory). Sporiť môže byť fyzická alebo právnická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky. Stavebné sporenie sa riadi zákonom č. 310/1992 Z.z..


:: Hypotekárny úver - hypotéka:
.....Hypotekárny úver je úver, ktorý sa poskytuje na investovanie do nehnuteľností a ktorý je zaistený záložným právom k nehnuteľnosti. Investícia do nehnuteľnosti je kúpa nehnuteľnosti alebo jej časti, výstavba novej nehnuteľnosti, alebo rekonštrukcia stavieb, údržba stavieb, splatenie skôr poskytnutého úveru alebo na získanie vlastníckeho podielu na nehnuteľnosti.

.....Objektom hypotekárneho úveru môže byť napr. rodinný dom, byt do osobného vlastníctva, chata, bytový dom, prevádzková budova, stavebný pozemok (za určitých podmienok) a iné stavby.

.....Podmienky poskytovania hypotekárneho úveru sa môžu u jednotlivých poskytovateľov líšiť. Informácie získate u poskytovateľov hypotekárnych úverov.


:: Štátny fond rozvoja bývania:
.....Úlohou štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) je podpora výstavby a kúpy domov a bytov formou poskytovania úverov . Žiadateľ o úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania musí spĺňať niekoľko podmienok ako je maximálny ako aj minimálny príjem.

....Žiadateľ s vyšším, ako maximálne určeným príjmom, nedostane úver a tak isto ani žiadateľ, ktorý má nižší príjem ako minimálny.

Podrobné informácie nájdete na stránke ŠFRB: www.sfrb.sk....... Miesto pre Vaše otázky:

......Vaše meno
......
......E-mail
......
......Telefón (mobil):
......
......Text
......
......

.....


Tel.: 0903 254 344
0903 244 282

SKYPE: IPB partner
Add me to Skype


Kde nás nájdete:

Kontakt | Mapa... Spolupráca

Geodet
Kedy treba geometrický plán a kto ho môže vypracovať? +viac...

Projektant
Ako nájsť toho správneho? Ktorý je vhodný práve na môj zámer? +viac...

Realitný agent
Ako si vybrať správnu realitnú kanceláriu? Kto má na to oprávnenie? +viac...

Stavebná firma
Ako si vybrať v tom množstve firiem? Kto má na to oprávnenie? Spoľahlivosť, referencie Vám napovedia. +viac...

Stavebný dozor
Osoba, ktorá Vás chráni pred zlými praktikami počas výstavby. +viac...

Znalec
Ak potrebujte úver, dedíte, atď. budete potrebovať znalecký posudok +viac...TOPlist

Copyright 2013 IPB partner